VzděláváníAktuální nabídkaZákladní školy"Život v době kamenné - lovci a sběrači"

"Život v době kamenné - lovci a sběrači"

Edukační program

Projekt "Archeologické muzejní kufříky" nabízí žákům jedinečnou možnost seznámit se s daným obdobím pomocí kopií nástrojů charakterizujících příslušné období.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si žáci osvojí poznatky z doby lovců a sběračů.  Při programu je využíván Archeologický muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií pravěkých nástrojů (štípaná industrie) či oděvy, na které si žáci mohou sáhnout.

Program je vhodný pro I. a II stupeň ZŠ.

Při programu se dozvíte:

• Přisvojovací hospodářství – lovci a sběrači.
  • Výroba štípaných nástrojů.
  • Vznik prvních lidských obydlí.
  • Paleolitický oděv muže a ženy.
  • Výtvarné umění.

...a mnoho dalších zajímavostí.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Dějepis
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/student při programu v muzeu nebo 50 Kč/student při programu ve škole (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu ZDE

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Edukační pracoviště + Centrum interaktivního vzdělávání
4.8.2015

Dnes (Středa)

Zítra (Čtvrtek)