VzděláváníAktuální nabídkaZákladní školy"Život v době kamenné - první zemědělci"

"Život v době kamenné - první zemědělci"

Edukační program

Projekt "Archeologické muzejní kufříky" nabízí žákům jedinečnou možnost seznámit se s daným obdobím pomocí kopií nástrojů charakterizujících příslušné období.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si žáci osvojí poznatky z doby prvních zemědělců. Při programu je využíván Archeologický muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií pravěkých nástrojů, šperky či oděvy, na které si  žáci mohou sáhnout. Program doplňují pracovní listy s malou výtvarnou aktivitou.

Program je vhodný pro I. a II stupeň ZŠ.

Při programu se dozvíte:

◾Proč se lidé usadili a začali si stavět pevná obydlí.

◾Jak vyráběli nástroje či keramiku.

◾Jak se lidé oblékali.

...a mnoho dalších zajímavostí.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/žák při programu v muzeu nebo 50 Kč/žák při programu ve škole (pedagogický doprovod zdarma)/zdravotně znevýhodnění zdarma
Objednávka edukačního programu ZDE

Projekt finančně podpořila Nadace ČEZ.

Edukační pracoviště + Centrum interaktivního vzdělávání
3.8.2015

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)