Život ve středověku na přelomu 14. a 15. století

Tip na výlet

Základní interaktivní edukační program v Archeoskanzenu Trocnov

Program přibližující každodennost předhusitského období v areálu zemanského dvorce Archeoskanzenu Trocnov. Návštěvníci se mohou seznámit doslova na vlastní kůži s tím, jak se žilo v Čechách před husitskými válkami za vlády Václava IV. Jak vypadal běžný den na zemanském dvorci? Co dělali, jak se oblékali a co jedli lidé na přelomu 14. a 15. století? Praktické úkoly doplňují bohatě ilustrované brožury a pracovní listy. Vhodné pro I. a II. stupeň ZŠ, SŠ a zájmové skupiny.

Program vznikl za přispění projektu ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT, který byl financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor, Mgr. Magdalena Pilařová, Mgr. Andrea Vanderková, Ing. Zdeňka Zaimlová
Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět, Člověk a společnost
Začátky programů: dle otevírací doby pobočky muzea
Celková délka programu: 90 minut
Cena: 50 Kč/osoba (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu: ZDE

Výtvarné potřeby pro edukační činnost dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích.

Dnes (Pátek)

Zítra (Sobota)