Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Aktuálně

Náměstek Hroch převzal záštitu nad akcemi Jihočeského muzea aktuálně

Náměstek Hroch převzal záštitu nad akcemi Jihočeského muzea

Náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch převzal morální záštitu nad všemi akcemi Jihočeského muzea v Českých Budějovicích pro rok 2024. Zdůraznil tak význam této jihočeské kulturní instituce.
Více
Kniha Rožmberská hrobka zvítězila v soutěži Šumava Litera

Kniha Rožmberská hrobka zvítězila v soutěži Šumava Litera

V sobotu 18. 11. 2023 byly v městském kulturním středisku ve Vimperku uděleny ceny festivalu Šumava Litera. V kategorii Populárně naučné publikace vybrala odborná porota jako vítěze knihu „Rožmberská hrobka – Příběh hledání“, která získala Cenu Johanna Steinbrenera. Publikaci vydal v listopadu 2022 geofyzik Jiří Šindelář a kolektiv společně s Jihočeským krajem a Jihočeským muzeem.
Více
Novým ředitelem Jihočeského muzea je Filip Lýsek

Novým ředitelem Jihočeského muzea je Filip Lýsek

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích má od 1. října 2023 nového ředitele. Stal se jím Mgr. Filip Lýsek, který dosud působil jako ředitel Regionálního muzea v Českém Krumlově. Ve funkci nahradil Ing. Františka Štangla, který odchází do důchodu.
Více
Nový podcast - Archeologické výzkumy hrobek Podcast

Nový podcast - Archeologické výzkumy hrobek

Objevte zákulisí dobrodružné práce muzejníků v novém podcastu Hany Soukupové, která tentokrát vyzpovídala archeoložku Jihočeského muzea Zuzanu Thomovou.
Více
Nový podcast - Umění černé Afriky Podcast

Nový podcast - Umění černé Afriky

Jak vznikl projekt soukromé ZOO Dvorec u Borovan manželů Ambrožových? Dá se odchovat 60 mláďat kočkovitých šelem? Kdo je Kristián? K čemu slouží africké rituální masky, sošky nebo fetiše? Jak se dorozumět s místními africkými kmeny? Jak se řeší v těchto rodinách nevěry nebo krádeže? A víte, že etnické skupiny pygmejů se dorůstají průměrné výšky pouhých 150 centimetrů? Poslechněte si nový podcast k probíhající výstavě Umění černé Afriky.
Více
Výstava k 30. výročí založení české pobočky ADRA Výstava

Výstava k 30. výročí založení české pobočky ADRA

Humanitární a rozvojová organizace ADRA Vás srdečně zve na putovní výstavu k příležitosti třicátého výročí založení české pobočky této organizace. Na fotografiích známých i neznámých fotografů se ohlédnete za historií jejich pomoci.
Více
Zneužitá muzea - výstava Národního muzea Tip na výlet

Zneužitá muzea - výstava Národního muzea

V nové budově Národního muzea lze v současné době navštívit výstavu Zneužitá muzea.
Více
Nový podcast - Zvuk času Podcast

Nový podcast - Zvuk času

Slyšeli jste někdy o vodních hodinách? Víte, co to jsou hodiny mysteriózní, vějířové nebo lístkové? Umíte si představit, jak měří čas želva? Nová epizoda podcastu je online! Vydejte se s námi do výstavy Zvuk času, kterou můžete osobně navštívit už jen do 5. února 2023. Hosty Hany Soukupové jsou Petr Hadrava a Eva Hyndráková.
Více

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova