Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Aktuálně

Novinky v e-shopu muzejních publikací E-shop

Novinky v e-shopu muzejních publikací

Jihočeské muzeum má bohatou vydavatelskou činnost. Periodicky vydávané tituly (Jihočeský sborník historický, Archeologické výzkumy jižních Čech a Sborník Jihočeského muzea, Přírodní vědy) jsou na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů. Každý rok vychází 4 čísla časopisu Výběr. Časopis pro historii a vlastivědu jižních Čech. Vydáváme také monografie, katalogy a doprovodné publikace k výstavám. V nabídce jsou rovněž publikace od jiných vydavatelů.
Více
Restaurování portrétu Marie Terezie z 18. století Sbírky

Restaurování portrétu Marie Terezie z 18. století

Pravidelně informujeme o tom, že Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích sbírkové předměty nejen shromažďuje a vystavuje v rámci výstav, expozic, či exponátu měsíce, ale také je zkoumá a pečuje o ně. Tentokrát vám z našich sbírek představíme obraz Marie Terezie z 18. století od neznámého autora.
Více
Na stopě tajemství - odhalte tajemství uprostřed města s mobilem v ruce Novinka

Na stopě tajemství - odhalte tajemství uprostřed města s mobilem v ruce

Zažijte procházku Českými Budějovicemi jinak a odhalte záhadu ztraceného Šalamounova chrámu za pomoci svého mobilního telefonu. Interaktivní hra je určena na doma i na cesty, pro jednotlivce, rodiny s dětmi, ale i pro všechny milovníky dobrodružství bez ohledu na věk. Stačí mobilem naskenovat QR kód z plakátu (najdete ho v pokračování článku) a zadat slevový kód. Ihned po zaplacení dostanete e-mailem vstupenku s proklikem na spuštění epizody. Cena: 290 Kč (pro 2 osoby - 2 mobily).
Více
Medvědi pro Ukrajinu Charita

Medvědi pro Ukrajinu

Kupte si medvídka – pomozte Ukrajině. Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice pořádá charitativní prodej pestrobarevných ručně vyráběných textilních medvídků. Jejich zakoupením uděláte radost sobě nebo svým blízkým a zároveň pomůžete dobré věci. Celý výtěžek poputuje na konto sbírky SOS ADRA: Pomoc Ukrajině. Ta je určena na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Rádi jsme se do projektu zapojili a medvídky tak můžete pořídit mj. i na pokladně hlavní budovy muzea (Dukelská 1, České Budějovice) během otevírací doby, tj. út - ne, svátky od 9:00 do 17:30 hodin.
Více
Projekt restaurování Melantrichovy bible Projekt

Projekt restaurování Melantrichovy bible

V loňském roce se podařilo Jihočeskému muzeu v Českých Budějovicích zajistit restaurování vzácného starého tisku ze svého sbírkového fondu. „Biblí česká, to jest všecka svatá Písma obojího Starého i Nového zákona“ (zvaná též Melantrichova bible) bezesporu patří k nejvýznamnějším vydáním bible v renesančních Čechách. Její význam spočívá jak ve velmi vysokém nákladu, který vedl též k velkému rozšíření bible, tak v její vysoké umělecké a typografické úrovni.
Více
Digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích Projekt

Digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v roce 2021 realizovalo s finanční podporou Ministerstva kultury projekt digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky.
Více
Covid-19 a návštěva muzea (platné od 14. 3. 2022) COVID-19

Covid-19 a návštěva muzea (platné od 14. 3. 2022)

Vážení návštěvníci, na základě příznivého vývoje epidemické situace a vzhledem ke zrušení vybraných opatření, není nutné při vstupu do muzea předkládat negativní test, ani certifikát o očkování či prodělané nemoci. Nově také od 14. března nemusíte nosit ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorách muzea.
Více
HOSTY: výzkum sídliště z počátku doby bronzové

HOSTY: výzkum sídliště z počátku doby bronzové

Přímo u soutoku Vltavy a Lužnice pod Novým Dvorem u Hostů nedaleko Týna nad Vltavou se nacházelo významné sídliště z počátku doby bronzové (zhruba 18.–17. století před naším letopočtem). V důsledku stavby Jaderné elektrárny Temelín zde probíhal záchranný archeologický výzkum takřka celá osmdesátá léta minulého století.
Více

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Úterý)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Středa)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

24.5.2024

MUZEJNÍ NOC 2024

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
24.5.2024

"Druhý" život Jana Žižky

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
31.5.2024

Trocnovské slavnosti 2024 (Na správné adrese)

Areál Památníku Jana Žižky z Trocnova - Archeoskanzen (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova