Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Aktuálně

Medvědi pro Ukrajinu Charita

Medvědi pro Ukrajinu

Kupte si medvídka – pomozte Ukrajině. Dobrovolnické centrum ADRA České Budějovice pořádá charitativní prodej pestrobarevných ručně vyráběných textilních medvídků. Jejich zakoupením uděláte radost sobě nebo svým blízkým a zároveň pomůžete dobré věci. Celý výtěžek poputuje na konto sbírky SOS ADRA: Pomoc Ukrajině. Ta je určena na pomoc lidem zasaženým válečným konfliktem na Ukrajině. Rádi jsme se do projektu zapojili a medvídky tak můžete pořídit mj. i na pokladně hlavní budovy muzea (Dukelská 1, České Budějovice) během otevírací doby, tj. út - ne, svátky od 9:00 do 17:30 hodin.
Více
Projekt restaurování Melantrichovy bible Projekt

Projekt restaurování Melantrichovy bible

V loňském roce se podařilo Jihočeskému muzeu v Českých Budějovicích zajistit restaurování vzácného starého tisku ze svého sbírkového fondu. „Biblí česká, to jest všecka svatá Písma obojího Starého i Nového zákona“ (zvaná též Melantrichova bible) bezesporu patří k nejvýznamnějším vydáním bible v renesančních Čechách. Její význam spočívá jak ve velmi vysokém nákladu, který vedl též k velkému rozšíření bible, tak v její vysoké umělecké a typografické úrovni.
Více
Digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích Projekt

Digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích v roce 2021 realizovalo s finanční podporou Ministerstva kultury projekt digitalizace vybraných předmětů divadelní sbírky.
Více
Covid-19 a návštěva muzea (platné od 14. 3. 2022) COVID-19

Covid-19 a návštěva muzea (platné od 14. 3. 2022)

Vážení návštěvníci, na základě příznivého vývoje epidemické situace a vzhledem ke zrušení vybraných opatření, není nutné při vstupu do muzea předkládat negativní test, ani certifikát o očkování či prodělané nemoci. Nově také od 14. března nemusíte nosit ochranu dýchacích cest ve vnitřních prostorách muzea.
Více
HOSTY: výzkum sídliště z počátku doby bronzové

HOSTY: výzkum sídliště z počátku doby bronzové

Přímo u soutoku Vltavy a Lužnice pod Novým Dvorem u Hostů nedaleko Týna nad Vltavou se nacházelo významné sídliště z počátku doby bronzové (zhruba 18.–17. století před naším letopočtem). V důsledku stavby Jaderné elektrárny Temelín zde probíhal záchranný archeologický výzkum takřka celá osmdesátá léta minulého století.
Více
Restaurování střevíčků a slunečníku z 19. století

Restaurování střevíčků a slunečníku z 19. století

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích má svou konzervátorskou dílnu, jejíž pracovníci zajišťují odbornou péči a ochranu sbírkových předmětů. Ve spolupráci s kurátory sbírek navrhují vhodné ošetření předmětů a provádějí potřebné konzervátorské práce. Náročnější opravy, vyžadující restaurátorský zásah, jsou pak zadávány licencovaným restaurátorům. V loňském roce Jihočeské muzeum nechalo zrestaurovat 60 kusů předmětů ze svých sbírek, mezi nimiž byly i dámské hedvábné střevíčky (inv. č. N 5744) a hedvábný černý krajkový slunečník (inv. č. N 5986) z 19. století.
Více
Výstavba archeoskanzenu Trocnov

Výstavba archeoskanzenu Trocnov

V rámci webu Jihočeského muzea jsme spustili nové stránky, na kterých naleznete aktuální informace z průběhu výstavby Archeoskanzenu Trocnov, virtuální prohlídku nebo fotografie.
Více
Muzeum virtuálně

Muzeum virtuálně

Objevujte online nabídku Jihočeského muzea (virtuální prohlídky výstav, multimediální a interaktivní obsah, videa nebo nabídka pro děti a pro školy).
Více

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

13.12.2023

Vánoční koncert v Jihočeském muzeu

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
14.12.2023

Zpívání vánočních koled na schodech v muzeu

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova