Komentované prohlídky muzea Památníku Jana Žižky z Trocnova

do: 6.7.2016 16:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova

V rámci státního svátku 6. července, v Den upálení Mistra Jana Husa, Vás zveme do muzea Památníku Jana Žižky z Trocnova, pobočky Jihočeského muzea v Českých Budějovicích na netradiční akci - prohlídku stálé expozice o Janu Žižkovi, husitství a vlivu tohoto hnutí na bavorském území s odborným komentářem.

Vstup do muzea je tento den zcela zdarma! Připravena je i soutěž pro děti

Husitství:

Husitská revoluce byla v českých dějinách dlouho považována za nejslavnější epochu českého národa. Prvotní podnět k revolučnímu hnutí dalo reformní úsilí českých univerzitních vzdělanců na pražském vysokém učení. Po nečekaném odsouzení a skonu mistra Jana Husa v roce 1415 na hranici Kostnického koncilo nabralo hnutí masový ráz a zachvátilo celé české země. Zpočátku husitství bránilo své ideály proti domácímu i zahraničnímu nepříteli. Později začaly hustiské oddíly podnikat válečné výpravy do sousedních zemí, na území dnešního Němdecka, Rakouska, Polska a Slovenska. Později Husův odkaz inspiruje německé reformní hnutí Martina Luthera.

Hana Švejkarová
10.6.2016

Dnes (Neděle)

Zítra (Pondělí)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

28.1.2022

Loutky, marionety, javajky ze sbírek Jihočeského muzea a Vzpomínka na Josefa Hanusche

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)