Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

6. ročník prodejní výstavy autorských střeleckých terčů Antonína Hamsíka

Datum konání:
od: 27.6.2021
do: 30.9.2021

Místo konání:
Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)

Letošní, již šestý ročník výstavy autorských soudobých střeleckých terčů akademického malíře, grafika a restaurátora Antonína Hamsíka, se opět nese ve velmi osobním duchu a návštěvníci tvrze Žumberk mohou na jejím nádvoří v rámci běžných prohlídek vidět úplně nová díla tohoto autora, vzniklá na přelomu loňského a letošního roku.

Stejně jako první, tak i ten letošní, zatím poslední ročník je rámován životním jubileem malíře, jenž je již pevně spojen s pěknou místní kulturní a zajímavou výstavní tradicí. Ostatně mistr Hamsík má k Žumberku specifický vztah a ne nadarmo zde restauroval nástěnné malby v samotné tvrzi, prostřední, jižní baště jejího areálu i v místním kostele, kde z jeho rukou byla rovněž obnovena zašlá křížová cesta, či-li dotyčný nerestauruje pouze fresky, ale i obrazy a polychromované dřevěné plastiky.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
22.7.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pátek)

zavřeno

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova