Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Svatby

SVATEBNÍ OBŘADY VE TVRZI ŽUMBERK

Svatební obřady ve tvrzi Žumberk probíhají v době sezónního provozu, tj. od 1.4. do 31.10.

Místem pro uzavření sňatku je pak povětšinou uzavřené komorní nádvoří tvrze, zdobené renesančními sgrafity. V případě nepříznivého počasí se obřad přesouvá do Rytířského sálu tvrze. Pro vstup do manželství lze ovšem využít i celý rozsáhlý areál tvrze. Děje se tak například v půlkruhu (vyhlídkové terase na vodní nádrž), jež je součástí jižního úseku hradební zdi, před samotnou budovou tvrze, popř. i na venkovním prostranství mezi baštou „D“ a tzv. kočárovnou. Výjimečně lze svatební obřad uskutečnit i mimo sezónní termín, zpravidla však pouze uvnitř v Rytířském sálu a za nepříznivých klimatických podmínek (chlad).

Poplatek za pronájem prostor ke svatebním účelům je stanoven na 5 000,- Kč, včetně DPH.

Svatební obřady ve tvrzi Žumberk zajišťuje matrika v Nových Hradech. Ta si účtuje poplatek 1 000,- Kč za konání obřadu mimo samotné město. Snoubenci si musí termín svatby domluvit a oba poplatky zaplatit u paní matrikářky Hany Vicánové na tel. čísle 386 101 014 (mobil 725 031 300), e-mail: hanav@novehrady.cz

Na prohlídce prostor určených pro konání svateb ve tvrzi Žumberk je možno se předem dohodnout na tel. č. 391 001 550, e-mail: zumberk@muzeumcb.cz  u pana Romana Josefíka, kastelána tvrze. Optimální počet svatebních hostů je pak ve všech možných variantách místa konání obřadu stanoven na 50 osob.

Vzhledem k běžnému návštěvnickému provozu ve tvrzi a vyspárované kamenné dlažbě před vstupem doporučujeme svatebním hostům nerozhazovat rýži, drobné mince i okvětní lístky na ženicha s nevěstou. Pro renesanční tvrz je toto naprosto nevhodné a nepatří to sem! Všechny tyto náležitosti je možno nahradit tzv. svatebním bublifukem.

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Středa)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.00

Zítra (Čtvrtek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.00

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

9.10.2023

Výstava hub (KONÁNÍ POTVRZENO!)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova