Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Svatby

SVATEBNÍ OBŘADY VE TVRZI ŽUMBERK

Svatební obřady ve tvrzi Žumberk probíhají v době sezónního provozu, tj. od 1.4. do 31.10.

Místem pro uzavření sňatku je pak povětšinou uzavřené komorní nádvoří tvrze, zdobené renesančními sgrafity. V případě nepříznivého počasí se obřad přesouvá do Rytířského sálu tvrze. Pro vstup do manželství lze ovšem využít i celý rozsáhlý areál tvrze. Děje se tak například v půlkruhu (vyhlídkové terase na vodní nádrž), jež je součástí jižního úseku hradební zdi, před samotnou budovou tvrze, popř. i na venkovním prostranství mezi baštou „D“ a tzv. kočárovnou. Výjimečně lze svatební obřad uskutečnit i mimo sezónní termín, zpravidla však pouze uvnitř v Rytířském sálu a za nepříznivých klimatických podmínek (chlad).

Poplatek za pronájem prostor ke svatebním účelům je stanoven na 5 000,- Kč, včetně DPH.

Svatební obřady ve tvrzi Žumberk zajišťuje matrika v Nových Hradech. Ta si účtuje poplatek 1 000,- Kč za konání obřadu mimo samotné město. Snoubenci si musí termín svatby domluvit a oba poplatky zaplatit u paní matrikářky Terezy Vaňkové na tel. čísle 386 101 014, e-mail: terezav@novehrady.cz

Na prohlídce prostor určených pro konání svateb ve tvrzi Žumberk je možno se předem dohodnout na tel. č. 391 001 550, e-mail: zumberk@muzeumcb.cz  u pana Romana Josefíka, kastelána tvrze. Optimální počet svatebních hostů je pak ve všech možných variantách místa konání obřadu stanoven na 50 osob.

Vzhledem k běžnému návštěvnickému provozu ve tvrzi a vyspárované kamenné dlažbě před vstupem doporučujeme svatebním hostům nerozhazovat rýži, drobné mince i okvětní lístky na ženicha s nevěstou. Pro renesanční tvrz je toto naprosto nevhodné a nepatří to sem! Všechny tyto náležitosti je možno nahradit tzv. svatebním bublifukem.

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Neděle)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.00

Zítra (Pondělí)

zavřeno

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

3.10.2022

Výstava hub

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
4.10.2022

Exponát měsíce (říjen) - Zora Soukupová

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
4.10.2022

Akademie třetího věku

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)