Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2019

15. – 19. 7. 2019 se v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova konal příměstský tábor nazvaný Život ve vrcholném středověku.

Děti se v průběhu jednoho týdne dozvěděly mnoho zajímavostí o každodenním životě lidí v období vrcholného středověku a mnoho činností a řemesel si prakticky vyzkoušely. Během tábora byla postavena hliněná chlebová pec, ve které si děti upekly své chleby a vyzkoušely si i další středověkou kuchyni. Jeden den byl zaměřen na výrobu keramiky z hliněných válečků nebo pomocí hrnčířských kruhů. Na řadu přišlo i středověké textilnictví a výroba látek, lukostřelba a mnoho společných her zaměřených na dobu středověku.

Stavba chlebové pece.     Děti si zkouší umlít mouku na středověkém mlýnku.     Účastníci tábora při hraní her.

Lucie Líkařová
15.7.2019

Dnes (Úterý)

Zítra (Středa)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
26.11.2021

Černý Petr, dětské karty

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)