Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2019

15. – 19. 7. 2019 se v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova konal příměstský tábor nazvaný Život ve vrcholném středověku.

Děti se v průběhu jednoho týdne dozvěděly mnoho zajímavostí o každodenním životě lidí v období vrcholného středověku a mnoho činností a řemesel si prakticky vyzkoušely. Během tábora byla postavena hliněná chlebová pec, ve které si děti upekly své chleby a vyzkoušely si i další středověkou kuchyni. Jeden den byl zaměřen na výrobu keramiky z hliněných válečků nebo pomocí hrnčířských kruhů. Na řadu přišlo i středověké textilnictví a výroba látek, lukostřelba a mnoho společných her zaměřených na dobu středověku.

Stavba chlebové pece.     Děti si zkouší umlít mouku na středověkém mlýnku.     Účastníci tábora při hraní her.

Lucie Líkařová
15.7.2019

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)