Sklářské řemeslo ve středověku a dnes

V sobotu 11. 7. 2020 se na Trocnově konala akce Sklářské řemeslo ve středověku a dnes.

Během celodenního programu předváděli mistři skláři technologii výroby skla a různé sklářské postupy. Návštěvníci měli možnost zjistit, co práce skláře obnáší a dokonce si ji mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Pod dohledem skláře Jaroslava Effmerta si zájemci vlastnoručně vyrobili originální skleněný korálek, což byla lákavá výzva nejen pro děti, ale i pro dospělé. Spolu se sklářem Zdeňkem Kuncem se mohli všichni přesvědčit, že sklářství není pouze řemeslo ale i umění, a že ze skla je možné vykouzlit snad cokoli. Dokonce i samotného Jana Žižku z Trocnova. I přes deštivé počasí si přišly na Trocnov zasklářit více než dvě stovky návštěvníků.

Sklář Zdeněk Kunc vyrábí ze skla sošku Jana Žižky.    Návštěvníci akce sledují foukání skla pomocí píšťaly.    Návštěvníci si vyrábějí vlastní skleněný korálek.

Lucie Líkařová
11.7.2020

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)