Workshop Stavební technologie ve středověku

Ve dnech 3. – 4. 10. 2019 se v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova uskutečnil odborný workshop zaměřený na stavební technologie využívané ve vrcholném středověku.

První den byl věnován především teorii a odborným přednáškám na dané téma, které přednesli lektoři workshopu Ing. Jiří Bláha, Ph.D., Ondřej Protiva a Petr Růžička. V druhém dni následovala praktická část, v rámci které se účastníci zapojili do výroby jednoduchého dřevěného přístřešku a vyzkoušeli si jednotlivé tesařské techniky a postupy od základního opracování dřeva až po sestavení samotné dřevěné konstrukce.

Účastníci workshopu poslouchají přednášku.    Praktická ukázka základního opracování dřeva.     Účastník workshopu si zkouší základní tesařské techniky.

Lucie Líkařová
3.10.2019

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)