Workshop Stavební technologie ve středověku

Ve dnech 3. – 4. 10. 2019 se v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova uskutečnil odborný workshop zaměřený na stavební technologie využívané ve vrcholném středověku.

První den byl věnován především teorii a odborným přednáškám na dané téma, které přednesli lektoři workshopu Ing. Jiří Bláha, Ph.D., Ondřej Protiva a Petr Růžička. V druhém dni následovala praktická část, v rámci které se účastníci zapojili do výroby jednoduchého dřevěného přístřešku a vyzkoušeli si jednotlivé tesařské techniky a postupy od základního opracování dřeva až po sestavení samotné dřevěné konstrukce.

Účastníci workshopu poslouchají přednášku.    Praktická ukázka základního opracování dřeva.     Účastník workshopu si zkouší základní tesařské techniky.

Lucie Líkařová
3.10.2019

Dnes (Úterý)

Zítra (Středa)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
26.11.2021

Černý Petr, dětské karty

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)