Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Pokyny pro autory

Za obsahovou správnost příspěvků odpovídá autor.

Všechny příspěvky jsou posuzovány redakční radou a všechny hlavní články jsou recenzovány dle výše uvedených zásad a nejsou honorovány. Každý autor obdrží jeden autorský výtisk a deset separátů svého příspěvku. Články by neměly přesáhnout 20 stran textu (v editoru Word při velikosti písma 12 a řádkování 1) a 15 obrázků.

Ve výjimečných případech může redakční rada povolit otištění i rozsáhlejší studie. Redakce přijímá texty na disketě, CD nebo e-mailem v editorech Word nebo T602. V textu je třeba dodržovat způsob citací, obvyklý v archeologické literatuře (viz. Archeologické rozhledy). Nezbytnou součástí každého článku je cizojazyčné (německé nebo anglické) resumé a rovněž i cizojazyčné popisky pod obrázky.

Obrazový materiál musí být kvalitní, očíslovaný a doplněný popiskami v závěru textové části. Formát pro tvorbu obrázků je 126 x 195 mm. U elektronické obrazové přílohy je třeba zachovat vysokou kvalitu rozlišení, tj. nejméně 300 Dpi. Redakce žádá autory, aby sami nezalamovali obrázky nebo grafy do textu. Odmítnuté příspěvky a originály obrázků i fotografií, vč. disket nebo CD  (i u vydaných statí) se po vytištění sborníku vracejí autorům.

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pondělí)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Úterý)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

7.8.2021

Masožravky na terase

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
20.8.2021

Trocnovské divadelní slavnosti - Sedm žen na krku (C. Magnier)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)
22.8.2021

Poznávání za úplňků 2021

Hlavní budova Jihočeského muzea a Tvrz Žumberk u Nových Hradů