Plenární zasedání Jihočeské pobočky České archeologické společnosti

Jihočeské muzeumOdborná pracovištěArcheologické odděleníPřednášky a výstavyPlenární zasedání Jihočeské pobočky České archeologické společnosti

Plenární zasedání Jihočeské pobočky České archeologické společnosti

Datum konání:
3.3.2018

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Jihočeská pobočka České archeologické společnosti (ČAS) ve spolupráci s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích Vás srdečně zve na pravidelné plenární zasedání, které se uskuteční v sobotu 3. 3. 2018 v 10:00 hod. v přednáškovém sále č. 114 hlavní budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 51). Program naleznete v pokračování článku.

PROGRAM JEDNÁNÍ

1. Úvod. Krátké zhodnocení loňské činnosti jihočeské pobočky ČAS, informace o připravovaných akcích.
  2. Informační kolokvium. Představení výsledků archeologických výzkumů, provedených v roce 2017 v jižních Čechách, zajímavých archeologických nálezů, vědeckých projektů a nově vydané literatury. Prostor pro případný referát nebo  krátké sdělení je dán rovněž neprofesionálním zájemcům. Délka referátu je max. 20 minut. K dispozici bude počítačový dataprojektor. V době přestávky bude možnost zakoupení mnohdy obtížně sehnatelné odborné literatury a periodik z jednotlivých institucí. Předpokládané ukončení kolokvia: cca 14:00 hod.
  3. Prohlídka expozic a aktuálních výstav Jihočeského muzea.

Bližší informace:

• Doc. Mgr. Ondřej Chvojka, Ph.D., archeologické oddělení Jihočeského muzea, Dukelská 1, 370 51 České Budějovice. E-mail: chvojka@muzeumcb.cz

Všichni zájemci o archeologii jsou srdečně vítáni!

Tomáš Svoboda
12.2.2018

Dnes (Neděle)

Zítra (Pondělí)