Další subjekty v jižních Čechách

V jižních Čechách existovaly či existují i další kluby, spolky, kroužky či jednotlivci pořádající výstavy a poskytující poradenství houbařům:

Bělčice

• přinejmenším v letech 2004-2005 pořádána Spolkem důchodců Bělčicka Junák, OÚ a ČMS výstava hub

Český Krumlov

• Houbařský kroužek při MDK v Č. Krumlově - vedl Vladimír Binter (již nefunguje)
  • poradenství houbařům a přednášky nabízel † MUDr. Alexandr Jegorov (MK JčM)
  • od roku 1999 pořádal na gymnáziu výstavy hub K. Bohoněk (biolog); houby donášeli studenti, určoval obvykle M. Beran (JčM), roku 2011 P. Špinar (ČVSM), přednášky zajišťoval † MUDr. Alexandr Jegorov (MK JčM)

Dačice

• výstavy fotografií hub pořádá Jiří Novák (od r. 2014)

Horní Planá

• výstavy hub pořádal ing. Petr Balda

Husinec

• r. 1994 a 1996 proběhla výstava hub; pořadatelé: YMCA, Kapka a Mgr. Pavel Světlík

Hvožďany

• výstavy pořádány po r. 2000, snad střídavě s Bělčicemi

Kamenný Újezd

Kaplice

• poradenství pro houbaře nabízel † Karel Opelka (MK JčM)

Orlík-Kožlí

• v červnu 1973 proběhla letní výstava hub v prostorách Filmových laboratoří

Písek

• Mykologický kroužek při muzeu v Písku - vedl † MUDr. Jiří Kubička (ČVSM)
  • v budově muzea byly pořádány výstavy (např. 1973)

Pořežany

• výstavy hub (od r. 2011) a přednášky pořádá Pavel Špinar (ČVSM)

Prachatice

• Mykologický klub při MěKS Prachatice - vedl V. Jiroušek (neaktivní)
  • výstavy hub pořádá Vladimír Špatný a Mgr. Pavel Světlík ve spolupráci s dalšími organizacemi (2006 s L. Zeleným, 2013, 2014, 2016-2018)

Sezimovo Ústí

• Mykologický kroužek při ZK ROH v Sezimově Ústí (neaktivní)
    • 1979–2014 (aktivní především do roku 1992)
    • vedl ing. Vladimír Pravda
    • jeho členy byli i dva významní čeští mykologové; Mgr. M. Beran a P. Špinar
    • podíl na vyhlášení první mykologické rezervace v ČSSR, NPR Luční
    • výstavy hub (Sezimovo Ústí 2) - zatím poslední se konala v roce 2014

Soběslav

• výstava hub v Blatském muzeu v Soběslavi (houby určoval M. Beran, později P. Špinar, služby v některých letech zajišťoval A. Jegorov)

Tábor

• výstavy hub v botanické zahradě pořádal MK při ZK ROH v Sezimově Ústí (později MK Sezimovo Ústí) - zatím poslední se konala v roce 2017

Trhové Sviny

• KIC Trhové Sviny a Jihočeské muzeum v Č. Budějovicích pořádalo výstavy v klubovně KD, houby dodávali členové MK JčM, zejména K. Opelka, R. Mašek a T. Papoušek, služby obstarával R. Mašek, odborným garantem byl M. Beran:
    • 15.-16. 9. 2013
    • 14.-15. 9. 2014

Třeboň

• výstavy hub pořádá RNDr. Libuše Kotilová

Týn nad Vltavou

• Mykologický kroužek v Týně nad Vltavou, referoval Ladislav Sova, založen 1982 (již nefunguje)

Vyšší Brod

• v roce 1949 se konala výstava hub na střední škole pořádaná † Kašparem Křížem a † ředitelem Františkem Paťchou

Žíšov (Veselí nad Lužnicí)

• poradenství houbařům poskytuje ing. Vladimír Pravda (MK JčM)