M. Kříž (ČVSM, Ústí nad Labem): Zajímavé houby Českého středohoří

12.3.2018 16:30

Místo konání:
Edukační sál JčM

České středohoří je oblast významná nejen díky svému unikátnímu krajinnému rázu, ale též výskytem zajímavých druhů hub. Na přednášce budou představeny zejména některé vzácné teplomilné druhy rostoucí na stepních lokalitách, ale také například vybrané luční nebo dřevní houby. Chybět nebudou ani fotografie krajiny Českého středohoří.

Text a foto: M. Kříž

Rozpis schůzí je orientační, termíny a náplň se mohou změnit. Ed = edukační sál, Př = přednáškový sál.

datum čas sál téma
8. 1. 16:30 Ed J. Souček: Zajímavé nálezy jihočeských voskovek (Hygrocybe s. l.)
12. 2. 16:30 Ed Výroční schůze
12. 3. 16:30 Ed M. Kříž (ČVSM, Ústí nad Labem): Zajímavé houby Českého středohoří
9. 4. 17:00 J. Holec (Národní muzeum): Na návštěvě v Bělověžském pralese
14. 5. 17:00 Ed M. Beran (JčM): Houby v Pískovně u Dračice a na dvou písečných přesypech na Třeboňsku