Studijní mykologická vycházka do okolí Pohoří na Šumavě ZRUŠENA!

Zrušeno
Datum konání:
18.8.2018 08:00

Místo konání:
Pohoří na Šumavě

Vycházka povede náhorní rovinou mezi Pohořím na Šumavě a Kamencem, nejvyšší horou Novohradských hor na území ČR.

V nadmořské výšce 900 – 950 m n.m. se tam střídají vlhké louky a sušší pastviny s vrchovištními rašeliništi, rašelinnými lesy a podmáčenými smrčinami. Z této oblasti je známa řada vzácných a zajímavých druhů hub.

Sraz: u silničky mezi Leopoldovem a Pohořím na Šumavě, na prostranství u křižovatky jihovýchodně od Pohořského rybníka, (48°36'47"N, 14°40'49"E) v 8:00.

Ukončení vycházky: na místě ranního srazu, mezi 16. a 18. hodinou.

Vede Mgr. Miroslav Beran, mykolog Jihočeského muzea.

Sběr hub pro konzum se nepředpokládá.

Zájemci nechť sledují webové stránky Mykologického klubu JčM, sekci „Program a aktivity“, https://www.muzeumcb.cz/spolky-a-kluby/mykologicky-klub/program-a-aktivity/. Tam se cca týden před plánovaným termínem objeví informace o tom, zda se akce vzhledem k aktuálnímu růstu hub uskuteční.

Vycházka se z důvodu dlouhotrvajícího sucha neuskuteční.

M. Beran

Mykologický klub
11.6.2018

18.10.2021