Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Výstava hub

Datum konání:
od: 30.9.2019
do: 4.10.2019

Místo konání:
Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1

Jihočeské muzeum a Mykologický klub při JčM Vás srdečně zvou na již tradiční podzimní výstavu hub. Expozice představí průřez podzimního aspektu jihočeské mykobioty tzv. velkých hub, které jsou opatřeny štítky se základními informacemi o jednotlivých druzích. Realizace výstavy byla potvrzena. Na co dalšího se můžete těšit?


UDÁLOST NA FACEBOOKU ZDE.

"Houby podložené vlhkým mechem jsou řazeny po systematických skupinách. Během celého trvání výstavy je zajištěn přísun čerstvých exponátů. Dále jsou v sále umístěny doprovodné tematické panely a během výstavy je ve spolupráci se členy Mykologického klubu JčM zajišťována stálá poradna pro houbaře," říká garant výstavy a mykolog Jihočeského muzea Mgr. Miroslav Beran.


Připraveno je několik krátkých prezentací pro různé věkové kategorie dětí a mládeže a pro předem objednané školní třídy (vč. mateřských škol) bude zajištěna komentovaná prohlídka výstavy, popř. krátký výklad mykologa. V edukačních sálech bude Centrum interaktivního vzdělávání JčM animovat navazující aktivity určené pro předškolní děti a školní děti a mládež (pracovní listy, kreslení aj.). Objednávky programu ZDEDonášky hub ze strany návštěvníků jsou vítány.

Letošní novinkou je doprovodná výstava fotografií hub (30.9. - 30.10. 2019; út - ne + svátky 9:00 - 17:30 hod.) v přilehlé chodbě, která rekapituluje průběh sezony 2018 v jižních Čechách. Během trvání výstav i po jejich skončení lze zakoupit na recepci muzea speciální karetní hru kvarteto "Houby v jižních Čechách" vydané Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích u příležitosti konání expozice.

Výstava hub je otevřena denně od pondělí 30. 9. (včetně) do pátku 4. 10. 2019 vždy od 9:00 do 17:30 hod. Aktuální informace najdete zde na webu nebo na Facebooku.

Kontaktní osoba:
Tomáš Svoboda
Datum zveřejnění:
3.9.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku