Adventní seriál (4. díl: Vesele zpívejme s operou Jihočeského divadla)

Otevřete si v pokračování článku další okénko v adventním kalendáři a poslechněte si píseň "Vesele zpívejme", která byla včetně videoklipu natočena v prostorách hlavní historické budovy Jihočeského muzea. Děkujeme tímto za spolupráci souboru opery Jihočeského divadla.

Přestože píseň zlidověla, vyniká neobyčejně širokou melodií o šesti frázích a téměř dvou oktávách rozsahu. Jejím textem je hluboké zamyšlení nad spojitostí mezi narozením Krista a jeho návratem při lidské smrti a posledním soudu.

Anna Kostohryzová - soprán, Lukáš Randák - tenor, Přemysl Filous - tenor, Ondřej Kolář - baryton, Zdeněk Zavřel - trubka, Michaela Vincencová - lesní roh, Robert Tauer - lesní roh, Josef Krejčík - trombon, Arnošt Vydra - trombon

Předchozí díly adventního seriálu muzea:
Tomáš Svoboda
16.12.2020