Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Mezinárodní den památek 2024

Datum konání:
20.4.2024

Místo konání:
České Budějovice

Poznej své Budějovice! Město České Budějovice, Agentura Kultur-Kontakt a Marešova divadelní společnost Vás zvou na 11. ročník tradiční akce s pestrou nabídkou pro děti i dospělé. Letošním tématem jsou Slavné osobnosti Č. Budějovic a jejich domy. Program se koná na několika místech ve městě, včetně hl. budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1). Vstup je ZDARMA!


UDÁLOST NA FACEBOOKU


Téma vzdává hold a poctu všem, kteří napříč staletími v tomto městě zanechali svůj nezapomenutelný otisk. Připomeňte si je nejenom vzpomínkou na jejich činy a skutky, ale i domy, ve kterých žili či působili. 


Kompletní program akce a další podrobnosti najdete na webu www.retrobudejovice.cz. Bezplatné vstupenky lze pořídit od 2. dubna 2024 na portálu CBSystem.


PROGRAM V JIHOČESKÉM MUZEU

Dukelská 1, Č. Budějovice

PŘEDNÁŠKY

Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2, České Budějovice.

  • Rod Daublebských ze Sternecku a jeho úloha v historii města (Mgr. Tomáš Sterneck, Ph.D.)

Délka: 60 minut. Kapacita: 80 osob. Začátek v 11:15 hod. Přednáškový sál č. 114, přízemí. Sraz před muzeem.

Nejen o historii rodu Daublebských ze Sternecku a jeho slavných představitelích nám bude vyprávět autor mnoha historických knih pan Mgr. Tomáš Sterneck, Ph.D. Jeho prapředek František Eusebius zastával v Budějovicích úřad purkmistra v době napoleonských válek a svým osobním nasazením uchránil město od značných škod.


  • Pohřby budějovických měšťanů očima archeologa – Mgr. Zuzana Thomová

Délka: 60 minut. Kapacita: 80 osob. Začátek v 15:00 hod. Přednáškový sál č. 114, přízemí. Sraz před muzeem.

Dovede archeologický průzkum bývalého hřbitova vedle katedrály sv. Mikuláš a na Piaristickém náměstí zodpovědět všechny otázky archeologů o životě budějovických měšťanů? Na to se budeme moci zeptat přímo té která byla u jejich průzkumů – archeoložky Jihočeského muzea, Zuzany Thomové.    


PROHLÍDKY MĚSTA KŘÍŽEM KRÁŽEM S PAMÁTKÁŘEM

Zjistíte, že místa, která často nebo občas procházíte, mají také svou minulost, a to velmi zajímavou. Nechte si přiblížit život a vývoj jiným pohledem, než jakým na ně koukáte během všedního dne. Vstup pouze s platnou vstupenkou. Bezplatné vstupenky lze rezervovat na www.cbsystem.cz. Vyzvednout je lze pouze v Turistickém informačním centru na nám. Přemysla Otakara II. č. 2, České Budějovice.

  • Jakob Stabernak – příběh budějovického stavitele – Martin Polák

Délka: 90 minut. Kapacita: 50 osob. Začátek ve 13:30 hod. Sraz před muzeem.

Z úst pravnuka významného budějovického stavitele, který ovlivnil tvář města na přelomu 19. a 20. století se dozvíte nejen o stavbách, na kterých se firma Jakoba Stabernaka podílela, ale i o jeho životních příbězích a peripetiích. Nahlédneme i do rodinného alba a navštívíme dům, který si pro svoji rodinu vystavěl.


VOLNĚ PŘÍSTUPNÉ EXPOZICE A VÝSTAVY (9:00 - 17:30 hod.)

Kontaktní osoba:
Miroslav Mareš
Datum zveřejnění:
26.3.2024

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pátek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Sobota)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

20.4.2024

Mezinárodní den památek 2024

České Budějovice
25.4.2024

Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Diadém, růženec

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova