„Život v době lucemburské – střední Evropa předhusitská.“

VzděláváníAktuální nabídka„Život v době lucemburské – střední Evropa předhusitská.“

„Život v době lucemburské – střední Evropa předhusitská.“

Novinka

Program rozšiřuje řadu našich muzejních kufříků o další období. Nabízí studentům jedinečnou možnost seznámit se s předhusitskou střední Evropou pomocí kopií nástrojů, zbraní a oděvů charakterizujících období vlády posledních Lucemburků. Program doplňuje prezentace a pracovní listy.

Díky interaktivnímu edukačnímu programu si návštěvníci osvojí poznatky z období vlády posledních Lucemburků.  Při programu je využíván Muzejní kufřík, který ukrývá množství kopií nástrojů, zbraní, předmětů denní potřeby či oděvy, na které si studenti mohou sáhnout, reálně je vyzkoušet.

Při programu se návštěvníci seznámí:

• s každodenností konce 14. století
  • se způsoby středověké řemeslné výroby a hospodařením
  • s historickými prameny
  • s méně známými událostmi regionální i středoevropské povahy
  • s aktuálními archeologickými poznatky

...a mnoho dalších zajímavostí.

Odborný pracovník: Mgr. Lukáš Faktor
Vzdělávací oblast: Dějepis
Místo konání: Historická budova Jihočeského muzea, Dukelská 1 nebo u Vás ve škole
Začátky programů: dle otevírací doby muzea
Celková délka programu: 60 minut
Cena: 30 Kč/student při programu v muzeu nebo 50 Kč/student při programu ve škole (pedagogický doprovod zdarma)
Objednávka edukačního programu ZDE

Program vznikl v rámci projektu ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT,
který je financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.

Výtvarné potřeby na edukační program dodává společnost KOH-I-NOOR HARDTMUTH, a.s., která je výhradním dodavatelem pro edukační činnost v Jihočeském muzeu.

Edukační pracoviště + Centrum interaktivního vzdělávání
4.8.2015

Dnes (Úterý)

Zítra (Středa)