Přírodovědné muzeum Semenec nad Vltavou

ProgramDalší tipy na výletPřírodovědné muzeum Semenec nad Vltavou

Přírodovědné muzeum Semenec nad Vltavou

Tip na výlet
Datum konání:
od: 1.5.2016
do: 31.10.2016

Místo konání:
Semenec v Týně nad Vltavou

Navštivte přírodovědné muzeum v Semenci nad Vltavou (u Týna nad Vltavou), sbírkový areál, který spojuje zábavu, poznání, odpočinek i hru v přírodě. Najdete zde expozici z části tvořenou ze sbírkových předmětů Jihočeského muzea.

V přírodovědných expozicích provádíme výukové programy pro školy, akce pro veřejnost, badatelské aktivity pro malé i velké návštěvníky. Areál je přístupný veřejnosti o víkendech od dubna do října od 13 do 17 hodin, pro skupiny po dohodě i v jiné dny. V areálu nad soutokem Vltavy a Lužnice v Týně nad Vltavou zažijete mnohá dobrodružství a zároveň se dozvíte o přírodě kolem nás.
Naše sbírky:
• Expozice lesních společenstev jižních Čech
• Geologická expozice hornin jižních Čech ve velkých blocích
• Sbírka léčivých bylin
• Sbírka světových druhů borovic
• Rozárium, vrbovna, exotické dřeviny
• Sbírka zkamenělin od prvohor po čtvrtohory
• Výstava o historii veřejné zeleně v Týně nad Vltavou

Projděte časoprostorovou branou a přeneste se s námi do světa pravěkého člověka. Pomocí vyrobených nástrojů a svých stopařských dovedností vystopujte a ulovte kořist, kterou společně opečeme na ohni! Odvahu budete potřebovat při hledání pokladu skřítka Semínka, i pokud se stanete lovcem nebo sběračem a budete se snažit přežít v divočině ve strategické hře Lesní domov. Na cestě za poznáním vám určitě vyhládne, a proto si z vlastnoručně namleté mouky můžete upéct placky na kameni, uvařit čaj z naší bylinkové zahrádky nebo opéct buřty na ohništi. Drobné občerstvení pro načerpání energie k dalšímu dobrodružství koupíte také v recepci muzea. Než se opečou placky a vylouhuje čaj, můžete vyzkoušet projít stezku NABOSO, provést archeologický výzkum v paleonalezišti nebo si zahrát badminton a pétanque. To, co si z výletu na Semenec odnesete, nemusí být jen zážitky a vědomosti, ale také rozmanité suvenýry připomínající dobrodružství, které jste prožili. Přírodovědné muzeum můžete využít nejen jako cíl vašeho školního výletu, ale také během školního roku jako součást výuky (vzdělávací výukové programy a zařazení do RVP naleznete na www.muzeumsemenec.cz).

Kontaktní údaje:

Týn nad Vltavou
tel: +420 604 626 894
e-mail: semenec.ops@gmail.com
www.muzeumsemenec.cz
 

Kontaktní osoba:
Hana Švejkarová
Datum zveřejnění:
13.4.2016

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Otevírací
doba
Vstupné

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí