První říjnový týden v Jihočeském muzeu patřil už tradičně houbařům.

VzděláváníEdukační oddělení Jihočeského muzeaUdálo sePrvní říjnový týden v Jihočeském muzeu patřil už tradičně houbařům.

První říjnový týden v Jihočeském muzeu patřil už tradičně houbařům.

Ve dnech od 2. do 6. října 2017 přišly do muzea skupiny dětí z mateřských škol, žáci základních škol a studenti středních škol. Všichni si pečlivě prohlédli jedovaté i jedlé houby.

V letošním roce byla výstava velmi pestrá, protože podzim houbařům opravdu přál.
Zájemci o edukační program, kterých bylo 425, si vyplnili pracovní listy a vyrobili si z polystyrenu houbu dle vlastní fantazie.
Na zvídavé otázky i odborné dotazy odpovídal Mgr. Mirek Beran a členové Mykologického klubu České Budějovice.

Zdeňka Chvojková
Událo se