Vánoční výstava a rekordní betlém

VzděláváníUdálo seVánoční výstava a rekordní betlém

Vánoční výstava a rekordní betlém

Tradiční vánoční výstava se konala od 1. prosince 2017 do 7. ledna 2018.

Ve vánoční výstavě si návštěvníci prohlédli sbírku dřevěných betlémů řezbáře Zdeňka Manna, staré vánoční perličkové ozdoby paní Aleny Gondekové a současné perličkové ozdoby vyráběné firmou RAUTIS, a.s. v obci Poniklá. Výstavu již tradičně doplňovaly ukázky prací lidových tvůrců.

Kuriozitou výstavy byl Budějovický papírový betlém, který byl ředitelem Agentury Dobrý den z Pelhřimova panem Markem zapsán do České knihy rekordů. Návštěvníci Vánoční výstavy vytvořili 1 614 papírových figurek do betlému.

Po prohlídce výstavy si objednané školní skupiny vytvářely v edukační místnosti vánoční papírové kornouty se sušeným ovocem. Pro někoho byl kornout vhodným dárkem pro nejbližší, ale někdo si na sušeném ovoci pochutnal sám a hned.

Na edukační programy přišlo 42 školních skupin, tj. 654 dětí.

Ve dnech 11., 12. a 14. prosince si edukační programy již tradičně připravily studentky SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. S dětmi zdobily připravené perníčky a  vánoční svícny.

Worshopů se zúčastnilo 291 dětí.

Andrea Mašková
Událo se