Velikonoční den v muzeu

VzděláváníUdálo seVelikonoční den v muzeu

Velikonoční den v muzeu

Dne 24. března 2018 jsme v Jihočeském muzeu prožili akci plnou velikonočních radovánek.

Dopoledne byla pro děti otevřena tvořivá dílna, kde si mohly namalovat vajíčko voskem nebo pomocí štráfkování. Dále si mohly vyzkoušet staré a velikonoční hry, jako je roztáčení káči bičíkem, skákání přes gumu, koulení vajec přes hrábě nebo hraní kuliček. Pro nepříliš jarní počasí se hry odehrávaly převážně ve vnitřních prostorách muzea a exhibiční kuličkový zápas musel být odvolán opět kvůli počasí. Odpoledne nás navštívila paní Vlasta Nejedlá s kolegyní a vnučkami a učily zájemce zdobit vejce motivem Jarošovské krajky. Obě starší dámy se představily ve svých bohatě zdobených blatských krojích. Dále byly pro děti i dospělé připraveny komentované prohlídky výstavy O červených vejcích. V barokním sále muzea předváděli své umění lidoví tvůrci – paní Vinciková s malovanými vajíčky a obřadním pečivem, pan Sarauer s dřevěnými holubičkami a pan Drhovský s dřevěnými hračkami. O patro níž předváděla své výrobky - vrtaná vejce - paní Martykánová. Ve výtvarných koutcích si děti mohly vymalovat rozličné velikonoční obrázky. V prvním patře se rozprostřela kavárna Matice, která nabízela své lahodné nápoje a zákusky unaveným návštěvníkům.


Velikonoční den navštívilo 515 platících návštěvníků, panovala příjemná nálada a tato akce jistě motivovala návštěvníky k velikonočním přípravám a tvoření i mimo naše muzeum. Lidé odcházeli spokojeni a bohatší o odkazy lidových tradic.

 

 

 

   

   

 

 


 

Kontaktní osoba:
Zdeňka Chvojková
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
4.4.2018

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Otevírací
doba
Vstupné

Dnes (Středa)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Čtvrtek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

29.1.2020

Rajská Polynésie - cestopisná přednáška s ukázkami tance

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1
14.2.2020

Tradiční výstava orchidejí, kaktusů, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu včetně poradny pro pěstitele

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1
18.2.2020

Květinový workshop

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1