Archeoskanzen Trocnov - Odívání ve středověku aneb textilnictví a zpracování kůže

Datum konání:
od: 29.8.2020 09:00
do: 29.8.2020 16:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)

Z čeho se ve středověku šily šaty a jak vypadaly? Jak se předl len a jak se barvila vlna? A co dokázal z kůže vykouzlit švec nebo brašnář? Přijďte se dozvědět více o středověkých technikách zpracování kůže a vyzkoušet si výrobu textilu! Zároveň s touto akcí se v sobotu a v neděli, 29. - 30. 8. koná na Trocnově také dvoudenní akce Výpal keramiky v replice středověké hrnčířské pece. Vyberte si, co Vás zajímá a přijďte se za námi podívat i s dětmi! VSTUP JE ZDARMA!

Akce se uskuteční v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova a doprovází stavbu Archeoskanzenu Trocnov. Předmětem stavby je vybudování a zpřístupnění nového archeoskanzenu prezentujícího život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této doby. Akce se koná v rámci projektu "ATCZ59 Mezinárodní kulturní platforma I-CULT", který je financován z programu přeshraniční spolupráce INTERREG Rakousko - Česká republika.

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA ARCHEOSKANZENU TROCNOV ZDE.

18.8.2020

Dnes (Čtvrtek)