Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI 2019

Datum konání:
7.9.2019 13:00

Místo konání:
Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)

Jihočeské muzeum Vás srdečně zve na 6. ročník Trocnovských slavností! Návštěvnicky oblíbená akce pro všechny věkové kategorie se koná v sobotu 7. září 2019 od 13:00 do 18:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany). Vstup je ZDARMA!

FACEBOOK UDÁLOST ZDE.

PROGRAM NÍŽE A KE STAŽENÍ ZDE.

I letos se můžete těšit na bohatý program, který zaujme jak děti, tak i dospělé:

 • Living history (živá historie - přiblížení každodenního života lidí ve středověku autentickým způsobem s ohledem na dobové reálie) - Projekt Prácheňská manství (Provincia Prachinensis) sdružuje příznivce středověku a living history pokoušející se o rekonstrukci vesnických zemanů a jejich družin v předhusitské době, resp. k roku 1415, v oblasti Prácheňska. Tito nadšenci chtějí vzdělávat, pátrat po stopách středověku a přivádět je k životu účastí na bitvách a dalších středověkých akcích. "Věnujeme se řemeslům, středověké kuchyni, bojům, táboření, hudbě a všemu dalšímu, co ke středověkému životu patřilo. Pravidelně se scházíme, nastupujeme společně do boje a snažíme se zdokonalovat. Jsme součástí projektu Pražský svaz, který se zabývá rekonstrukcí husitského vojenství v rámci rozsahu historického Pražského svazu. Toto sdružení zastřešuje přibližně 100 aktivních členů z území celé České republiky," říkají o sobě.

 • Historické souboje, zbraně a zbroje
 • Řemeslný jarmark a ukázky lidových tvůrců (klasická dřevořezba, výroba dřevěných hraček a loutek, výšivka rybí šupinou, kovářství, prezentace Sedlické krajky či Klubu tradic, jehož členky jsou svým pečením proslulé zejména na jihu Čech).
 • Živá středověká hudba (soubor Karmína)
 • Besedy / talkshow (Vlastimil Vondruška - spisovatel a historik. Vyprávění o tom, co vlastně víme o životě středověkých lidí, co nám prameny mohou říci a co se už zjistit nedá a proč jsou učebnice dějepisu nuda. Vlastimil Vondruška na příkladech z historických románů rozebírá některé zažité omyly, zavede posluchače rovněž do zákulisí literární tvorby. Posluchače určitě pobaví zážitky, které má s různými čtenáři, ale také ze spolupráce s filmem. Hledání vlastních kořenů není vždycky snadné a zvláště dnes má svůj nezastupitelný smysl. I o tom bude řeč. Dále Petr Čornej - historik a držitel Ceny Učené společnosti a Jan Bauer - křest knihy novináře a spisovatele)
 • Komentované prohlídky expozice o Janu Žižkovi a husitství
 • Divadlo (pohádka Karla Čapka - Pošťácká pohádka, pohádka Josefa Čapka - Povídání o pejskovi a kočičce) - obě představení v podání Marešovy divadelní společnosti
 • Lukostřelba pro děti i dospělé na louce pod mohylou Jana Žižky
 • Středověký tábor a hry
 • Dětský program (výroba odznaků, házení míčků na cíl, omalovánky, chůdy, jízda na dřevěných konících s meči, ruční hasičská stříkačka a kuželník, možnost vyzkoušet si požární útok CTIF aj.)
 • Naučná stezka kolem trocnovského areálu mapující významné milníky husitství
 • Ukázky zásahů hasičů (SDH Hamr u Třeboně a dorost SDH Ločenice)
 • Občerstvení
 • a další...

SLEDUJTE NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY, FACEBOOK A INSTAGRAM PRO AKTUÁLNÍ INFO.

DALŠÍ AKCE V AREÁLU PAMÁTNÍKU JANA ŽIŽKY V LETOŠNÍ SEZÓNĚ NAJDETE ZDE.

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pondělí)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Úterý)

9.00 - 12.00
12.30 - 17.00

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

16.4.2024

Obraz Jana Žižky v jihočeských pověstech (Jan Šimánek)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
20.4.2024

Mezinárodní den památek 2024

České Budějovice
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova