Kovodělná řemesla v čase míru i války

V sobotu 20. 6. 2020 proběhla v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova akce pro veřejnost nazvaná Kovodělná řemesla v čase míru i války aneb středověké kovářství a zpracování barevných kovů.

I přes nepříznivé deštivé počasí se akce zúčastnilo mnoho návštěvníků, kteří měli možnost dozvědět se více o středověkých kovářských technikách, vyrazit si u mincíře svůj vlastní groš nebo zjistit, jak se odlévaly olověné kule do středověkých palných zbraní. Po celý den byli návštěvníkům k dispozici kováři ze sdružení Danar a ze spolku Arrigos, mincíř Petr Suchomel ze spolku Tempus artificum a členové Císařského regimentu z Tábora.

Ukázka středověké kovářské práce.    Malí návštěvníci zkoumají mincovní razidla.    Ukázka odlévání olověných kulí do středověkých palních zbraní.

Lucie Líkařová
20.6.2020

Dnes (Úterý)

Zítra (Středa)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
26.11.2021

Černý Petr, dětské karty

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)