Mezinárodní den archeologie na Trocnově

V sobotu 19. 10. 2019 se areál Památníku Jana Žižky z Trocnova zapojil do každoročně pořádaného Mezinárodního dne archeologie.

Během této události zde proběhli dvě komentované prohlídky pro širokou veřejnost. První byla určena dětem, které se zábavnou formou dovídaly informace o životě Jana Žižky, o jeho době i o obou trocnovských dvorcích a prošly si celý trocnovský areál. Následovala odborná komentovaná prohlídka obou archeologicky zkoumaných dvorců (Žižkova a Mikšova dvorce), kde měli zájemci možnost dozvědět se více o historii této lokality, o dějinách bádání a o archeologických výzkumech minulých i současných.

Návštěvníci poslouchají výklad o Žižkově dvorci.    Děti během programu vyplňují pracovní list.     Návštěvníci hrají hru na loupežníky.

Lucie Líkařová
19.10.2019

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)