Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2020

17. – 21. 8. 2020, podobně jako v předešlém roce, se i tento rok konal v trocnovském areálu příměstský tábor Život ve vrcholném středověku.

Téma tentokrát znělo: Cesta pážete aneb život mladého šlechtice ve vrcholném středověku a svět kolem něj. Děti se seznámily s různými aspekty života mladého šlechtice a mnohé aktivity si vyzkoušely. Náplní tábora byly například ukázky středověké zbroje a zbraní, výroba praku, střelba z luku a kuše, ale i dvorské kratochvíle jako hudba a tanec. Nechyběla ani středověká kuchyně, kdy si děti vyzkoušely pečení chleba a vaření různých pokrmů na ohni nebo výroba keramických nádob a dalších výrobků.

Děti pečou vlastní chléb v replice středověké pece, kterou si postavily.    Účastníci tábora si zkouší střelbu z luku.    Děti sledují výklad k práci na hrnčířském kruhu.

Lucie Líkařová
17.8.2020

Dnes (Pondělí)

Zítra (Úterý)