Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2020

17. – 21. 8. 2020, podobně jako v předešlém roce, se i tento rok konal v trocnovském areálu příměstský tábor Život ve vrcholném středověku.

Téma tentokrát znělo: Cesta pážete aneb život mladého šlechtice ve vrcholném středověku a svět kolem něj. Děti se seznámily s různými aspekty života mladého šlechtice a mnohé aktivity si vyzkoušely. Náplní tábora byly například ukázky středověké zbroje a zbraní, výroba praku, střelba z luku a kuše, ale i dvorské kratochvíle jako hudba a tanec. Nechyběla ani středověká kuchyně, kdy si děti vyzkoušely pečení chleba a vaření různých pokrmů na ohni nebo výroba keramických nádob a dalších výrobků.

Děti pečou vlastní chléb v replice středověké pece, kterou si postavily.    Účastníci tábora si zkouší střelbu z luku.    Děti sledují výklad k práci na hrnčířském kruhu.

Lucie Líkařová
17.8.2020

Dnes (Úterý)

Zítra (Středa)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

5.11.2021

Srdečné pozdravy z Budějovic. Město na pohlednicích v letech 1895 - 1939.

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
26.11.2021

Černý Petr, dětské karty

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)