Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2020

17. – 21. 8. 2020, podobně jako v předešlém roce, se i tento rok konal v trocnovském areálu příměstský tábor Život ve vrcholném středověku.

Téma tentokrát znělo: Cesta pážete aneb život mladého šlechtice ve vrcholném středověku a svět kolem něj. Děti se seznámily s různými aspekty života mladého šlechtice a mnohé aktivity si vyzkoušely. Náplní tábora byly například ukázky středověké zbroje a zbraní, výroba praku, střelba z luku a kuše, ale i dvorské kratochvíle jako hudba a tanec. Nechyběla ani středověká kuchyně, kdy si děti vyzkoušely pečení chleba a vaření různých pokrmů na ohni nebo výroba keramických nádob a dalších výrobků.

Děti pečou vlastní chléb v replice středověké pece, kterou si postavily.    Účastníci tábora si zkouší střelbu z luku.    Děti sledují výklad k práci na hrnčířském kruhu.

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Aktuálně
Datum zveřejnění:
17.8.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.30 - 17.00

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.30 - 17.00

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

3.10.2023

Houby mykologicky zajímavých lokalit na Táborsku (fotografická výstava)

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova