Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Příměstský tábor Život ve vrcholném středověku 2020

17. – 21. 8. 2020, podobně jako v předešlém roce, se i tento rok konal v trocnovském areálu příměstský tábor Život ve vrcholném středověku.

Téma tentokrát znělo: Cesta pážete aneb život mladého šlechtice ve vrcholném středověku a svět kolem něj. Děti se seznámily s různými aspekty života mladého šlechtice a mnohé aktivity si vyzkoušely. Náplní tábora byly například ukázky středověké zbroje a zbraní, výroba praku, střelba z luku a kuše, ale i dvorské kratochvíle jako hudba a tanec. Nechyběla ani středověká kuchyně, kdy si děti vyzkoušely pečení chleba a vaření různých pokrmů na ohni nebo výroba keramických nádob a dalších výrobků.

Děti pečou vlastní chléb v replice středověké pece, kterou si postavily.    Účastníci tábora si zkouší střelbu z luku.    Děti sledují výklad k práci na hrnčířském kruhu.

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Aktuálně
Datum zveřejnění:
17.8.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pátek)

zavřeno

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova