Středověké stavební technologie a zpracování dřeva – tesařství a soustružení

Na analogicky zaměřený odborný workshop navázala dne 5. 10. 2019 veřejná akce věnovaná ukázkám středověkých stavebních technologií a zpracování dřeva tesařstvím či soustružením.

Návštěvníci měli možnost seznámit se se středověkými nástroji a postupy zpracování dřeva a zapojit se pod vedením tesaře Ondřeje Protivy do výstavby dřevěného přístřešku. Aleš Nový a Jan Kozel ze spolku Danar prezentovali v rámci dvou řemeslných dílen další středověká řemesla pracující se dřevem, a to bednářství a soustružnictví.

Ukázka středověkého soustružení.    Ukázka tesání.    Ukázka bednářského řemesla.

Lucie Líkařová
5.10.2019

Dnes (Čtvrtek)

Zítra (Pátek)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

28.1.2022

Loutky, marionety, javajky ze sbírek Jihočeského muzea a Vzpomínka na Josefa Hanusche

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)