Workshop Keramika ve vrcholném středověku

Ve dnech 5. – 6. 7. 2019 proběhl v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova workshop nazvaný Keramika ve vrcholném středověku.

První den proběhla teoretická část zaměřená na technologické postupy výroby keramiky, na její typologie a podobná témata. Zaznělo celkem šest příspěvků, které přednesli odborníci na danou problematiku Mgr. Martin Pták, Mgr. Pavel Macků a Mgr. Kateřina Těsnohlídková. Druhý den následovala praktická část workshopu, při které si účastníci vyzkoušeli pod dohledem lektorů samotnou výrobu keramických nádob různými technikami – „válečkovou metodou“ s využitím obtáčecí desky nebo vytáčením na rychle rotujícím hrnčířském kruhu.

Keramické úlomky a nádoby používané při přednášce.     Účastníci workshopu poslouchají přednášku.     Účastník workshopu pracuje s hrnčířským kruhem.

Lucie Líkařová
6.7.2019

Dnes (Čtvrtek)

Zítra (Pátek)

Venkovní areál Památníku s naučnou stezkou je přístupný bez omezení celoročně. Od října do dubna je pro veřejnost uzavřena pouze muzejní budova.

Jak se k nám dostanete?

28.1.2022

Loutky, marionety, javajky ze sbírek Jihočeského muzea a Vzpomínka na Josefa Hanusche

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)