Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Zvonařství ve středověku a dnes

V sobotu 9. října 2021 v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova představoval svou práci zvonař Jan Šeda z Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky v Deštném v Orlických horách.

Od dopoledne až do setmění předával zájemcům své poznatky zvonař Jan Šeda. Ukazoval jak se vyrábí formy, mluvil o technologii a historii zvonařství i surovinách potřebných k výrobě bronzu. Předváděl různé tvary, typy i tóny zvonů, přidal i mnohé zábavné historky spojených s tímto uměleckým řemeslem. Během nutných technologických přestávek se mohli trpělivý návštěvníci zaposlouchat do komentovaných prohlídek o nově budovaném Archeoskanzenu Trocnov. Vrcholem bylo samotné podvečerní odlévání, v setmělé atmosféře mnohým vykouzlilo světlo rozžhavené zvonoviny jiskřičky v očích.

Poutavé vyprávění zvonaře Jana Šedy. Vyjmutí tyglíku s žhavou zvonovinou z pece. Odlévání zvonoviny do připravených forem.

 

 

 

 

 

        

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Aktuálně
Datum zveřejnění:
9.10.2021

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.30 - 17.00

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.30 - 17.00

Celá otevírací doba

Jak se k nám dostanete?

Kalendář akcí

Nejbližší akce

20.4.2024

Mezinárodní den památek 2024

České Budějovice
25.4.2024

Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Diadém, růženec

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova