Archeologické muzejní kufříky v Arpidě

Edukační program

Ve dnech 10. a 11. června 2021 navštívili edukační pracovníci s muzejními kufříky Arpidu, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením.

Dne 10. června zcela zaujal program „Život v době kamenné – lovci a sběrači“ dvě skupiny klientů centra. Poznávali předměty denní potřeby jako nože, harpuny, šípy, pilky, škrabky, oděv pro muže a ženu, šperky, ale vyzkoušeli si i pravěký způsob rozdělávání ohně třením dřev. Následující den v programu „Život v době kamenné – první zemědělci“ se dozvídali, co přinesla neolitická revoluce, kdy si lidé stavěli trvalá obydlí, začali pěstovat plodiny a domestikovali zvířata.

Andrea Netrvalová
Událo se
28.6.2021

Dnes (Neděle)