Dudy, dudy, dudy, dudičky

Výstava proběhla od 27. 9. do 25. 11. 2018 a k výstavě byl připraven edukační program pro děti.

V první chodbové části výstavy se děti seznámily s jednotlivými částmi dud a  poznaly osobnosti, které se nejvíce zasloužili o udržení dudácké tradice v jižních Čechách.

V druhé části výstavy si prohlédly sbírku replik historických dud, kterou shromáždil pan Mgr. Miloslav Vaváček. Svou sbírku výstižně nazval „Historické dudy – nástroj králů a žebráků“.

Zde mohly děti porovnat, jak se dudy v průběhu času vyvíjely a současně si poslechnout i jejich zvuk.

V edukačním programu se s pomocí nahrávky p. Štechra naučily známé písničky o dudách, svůj zpěv doprovodily ťukáním na ozvučná dřívka a na závěr si společně zatančily lidový tanec „Kolečko“.

Paní učitelky dětem rády při zpěvu pomáhaly. Děti si s sebou domů  odnesly Dudácký sborníček, kde měly zapsané písničky i  kresbu dudáka.

V chodbové části děti viděly skutečné dudy složené, ale i rozložené na jednotlivé díly.

Výstavu s programem navštívilo 7 skupin, tj. 98 návštěvníků.

Ukázka Dudáckého sborníku, který si účastníci edukačního programu odnášeli domů.   Děti tančí tradiční lidový tanec Kolečko při edukačním programu.

Děti tančí tradiční lidový tanec Kolečko při edukačním programu.   Děti tančí tradiční lidový tanec Kolečko při edukačním programu.

Andrea Mašková
Událo se
11.1.2019

Dnes (Pátek)