Dudy, dudy, dudy, dudičky

VzděláváníUdálo seDudy, dudy, dudy, dudičky

Dudy, dudy, dudy, dudičky

Výstava proběhla od 27. 9. do 25. 11. 2018 a k výstavě byl připraven edukační program pro děti.

V první chodbové části výstavy se děti seznámily s jednotlivými částmi dud a  poznaly osobnosti, které se nejvíce zasloužili o udržení dudácké tradice v jižních Čechách.

V druhé části výstavy si prohlédly sbírku replik historických dud, kterou shromáždil pan Mgr. Miloslav Vaváček. Svou sbírku výstižně nazval „Historické dudy – nástroj králů a žebráků“.

Zde mohly děti porovnat, jak se dudy v průběhu času vyvíjely a současně si poslechnout i jejich zvuk.

V edukačním programu se s pomocí nahrávky p. Štechra naučily známé písničky o dudách, svůj zpěv doprovodily ťukáním na ozvučná dřívka a na závěr si společně zatančily lidový tanec „Kolečko“.

Paní učitelky dětem rády při zpěvu pomáhaly. Děti si s sebou domů  odnesly Dudácký sborníček, kde měly zapsané písničky i  kresbu dudáka.

V chodbové části děti viděly skutečné dudy složené, ale i rozložené na jednotlivé díly.

Výstavu s programem navštívilo 7 skupin, tj. 98 návštěvníků.

Andrea Mašková
Událo se
11.1.2019

Dnes (Pátek)