Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Ohlédnutí za letní sezonou 2020 na Trocnově

V letních měsících se na Trocnově – rodišti Jana Žižky událo mnoho zajímavých doprovodných akcí v rámci Archeoskanzenu Trocnov. Při těchto akcích spolupracovalo i edukační oddělení Jihočeského muzea.

Program v areálu památníku Jana Žižky z Trocnova byl zaměřen na středověkou kulturu, řemesla a středověký způsob života. Mohli jste navštívit akce zaměřené na lov a sokolnictví, odívání a textilnictví nebo také výrobu keramiky. Zde si mohl každý vyzkoušet hrnčířský kruh a vytvořit si tak vlastní středověkou keramickou nádobu, talířek nebo misku. Výtvory byly následně na dalším programu Archeoskanzenu vypáleny v replice středověké hrnčířské pece. Jeden víkend byl věnován také středověké kratochvilné zábavě, kdy si mohli malí i velcí návštěvníci zahrát středověké hry, zatančit si a zaposlouchat se do rytmů středověké hudby. 

V polovině srpna se na Trocnově konal příměstský tábor Jihočeského kraje „Život ve vrcholném středověku“. Děti si vyzkoušely výrobu keramiky, střelbu z luku a kuše, vařit středověká jídla. Vlastnoručně si postavily chlebovou pec a upekly si vlastní chléb, naučily se středověké tance a dozvěděly se mnoho o životě středověkého šlechtice.

Dále se v létě roku 2020 na Trocnově odehrála i divadelní a jiná představení a další akce.  Na závěr sezony se konaly tradiční Trocnovské slavnosti.

Účastníci příměstského tábora pozorují práci na hrnčířském kruhu při výrobě středověké keramiky.  Účastníci příměstského tábora se snaží osvojit si dovednost střelby z luku.

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
21.10.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pátek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Sobota)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

12.3.2021

ZRUŠENO - Velikonoce na Doudlebsku

Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
2.4.2021

Připravujeme: CO PŘINESLA DÁLNICE - Archeologické výzkumy v trase dálnice D3 v jižních Čechách a S10 v Horním Rakousku

Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)