Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Ohlédnutí za výstavou V půlnoční hodinu anděl se zjevuje

Vánoční výstava proběhla od 29. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. Návštěvníci se mohli seznámit s tradičními zvyky a předměty, které neodmyslitelně patřily a patří k adventnímu a vánočnímu času.

Představeny byly i tradiční svaté postavy adventu – svatý Ambrož, svatá Barbora, svatá Lucie a svatý Mikuláš, které potěšily hlavně děti.

V edukačním programu si děti připomněly přírodní materiál - hobliny, ze kterého si lidé dříve vyráběli ozdoby na stromeček.  

Jako základ pro vlastní ozdobu každý žák dostal kruh z pedigu. Poté si mohl podle své vlastní fantazie kruh ozdobit vně či zevnitř zvlněnou hoblinkou, kterou na jednom konci natřel lepidlem a přilepil ke kruhu. Aby ozdoba vypadala opravdu svátečně, pod horní okraj kruhu děti na drátku zavěsily červenou kulatou přízdobu a drátek ozdobily červenou mašličkou.

Svou ozdobu si děti doma mohly zavěsit na stromeček nebo věnovat jako dárek svému blízkému. Současně každý žák dostal pracovní list s receptem na vánočku a perníčky, koledou, betlémem a vánočními zvyky.

Tradičně byl součástí edukačního programu workshop studentek   SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní závěrečné zkoušky. Děvčata napekla pod vedením svých učitelek napekly perníčky a žáci si je zdobili připraveným bílkem. Jeden den naopak děti připravily vánoční svícen z jablka se zapíchnutou svíčkou ze včelího vosku a přízdobami ze sušeného ovoce.

Vánočního programu se zúčastnilo 993 žáků a učitelů.

Děti se seznamují s tradičními svatými postavami adventu v rámci vánočního edukačního programu.  Účastníci vánočního edukačního programu poslouchají výklad pedagoga.

Děti zdobí perníčky v rámci vánočního workshopu.   Účastníci vánočního workshopu si vyrábí svícen z jablka a sušeného ovoce.

Kontaktní osoba:
Andrea Netrvalová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
29.1.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Pátek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Sobota)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

10.6.2023

Válka a vojenství v době Jana Žižky

Památník Jana Žižky z Trocnova a Archeoskanzen Trocnov (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
16.6.2023

Trocnovské divadelní slavnosti 2023 (Na správné adrese)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
28.7.2023

Trocnovské divadelní slavnosti 2023 (Když se zhasne)

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany)
 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova