Ohlédnutí za výstavou V půlnoční hodinu anděl se zjevuje

VzděláváníUdálo seOhlédnutí za výstavou V půlnoční hodinu anděl se zjevuje

Ohlédnutí za výstavou V půlnoční hodinu anděl se zjevuje

Vánoční výstava proběhla od 29. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. Návštěvníci se mohli seznámit s tradičními zvyky a předměty, které neodmyslitelně patřily a patří k adventnímu a vánočnímu času.

Představeny byly i tradiční svaté postavy adventu – svatý Ambrož, svatá Barbora, svatá Lucie a svatý Mikuláš, které potěšily hlavně děti.

V edukačním programu si děti připomněly přírodní materiál - hobliny, ze kterého si lidé dříve vyráběli ozdoby na stromeček.

Jako základ pro vlastní ozdobu každý žák dostal kruh z pedigu. Poté si mohl podle své vlastní fantazie kruh ozdobit vně či zevnitř zvlněnou hoblinkou, kterou na jednom konci natřel lepidlem a přilepil ke kruhu. Aby ozdoba vypadala opravdu svátečně, pod horní okraj kruhu děti na drátku zavěsily červenou kulatou přízdobu a drátek ozdobily červenou mašličkou.

Svou ozdobu si děti doma mohly zavěsit na stromeček nebo věnovat jako dárek svému blízkému. Současně každý žák dostal pracovní list s receptem na vánočku a perníčky, koledou, betlémem a vánočními zvyky.

Tradičně byl součástí edukačního programu workshop studentek   SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní závěrečné zkoušky. Děvčata napekla pod vedením svých učitelek napekly perníčky a žáci si je zdobili připraveným bílkem. Jeden den naopak děti připravily vánoční svícen z jablka se zapíchnutou svíčkou ze včelího vosku a přízdobami ze sušeného ovoce.

Vánočního programu se zúčastnilo 993 žáků a učitelů.

Andrea Netrvalová
Událo se
29.1.2020

Dnes (Čtvrtek)