Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Ohlédnutí za výstavou V půlnoční hodinu anděl se zjevuje

Vánoční výstava proběhla od 29. listopadu 2019 do 6. ledna 2020. Návštěvníci se mohli seznámit s tradičními zvyky a předměty, které neodmyslitelně patřily a patří k adventnímu a vánočnímu času.

Představeny byly i tradiční svaté postavy adventu – svatý Ambrož, svatá Barbora, svatá Lucie a svatý Mikuláš, které potěšily hlavně děti.

V edukačním programu si děti připomněly přírodní materiál - hobliny, ze kterého si lidé dříve vyráběli ozdoby na stromeček.  

Jako základ pro vlastní ozdobu každý žák dostal kruh z pedigu. Poté si mohl podle své vlastní fantazie kruh ozdobit vně či zevnitř zvlněnou hoblinkou, kterou na jednom konci natřel lepidlem a přilepil ke kruhu. Aby ozdoba vypadala opravdu svátečně, pod horní okraj kruhu děti na drátku zavěsily červenou kulatou přízdobu a drátek ozdobily červenou mašličkou.

Svou ozdobu si děti doma mohly zavěsit na stromeček nebo věnovat jako dárek svému blízkému. Současně každý žák dostal pracovní list s receptem na vánočku a perníčky, koledou, betlémem a vánočními zvyky.

Tradičně byl součástí edukačního programu workshop studentek   SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní závěrečné zkoušky. Děvčata napekla pod vedením svých učitelek napekly perníčky a žáci si je zdobili připraveným bílkem. Jeden den naopak děti připravily vánoční svícen z jablka se zapíchnutou svíčkou ze včelího vosku a přízdobami ze sušeného ovoce.

Vánočního programu se zúčastnilo 993 žáků a učitelů.

Děti se seznamují s tradičními svatými postavami adventu v rámci vánočního edukačního programu.  Účastníci vánočního edukačního programu poslouchají výklad pedagoga.

Děti zdobí perníčky v rámci vánočního workshopu.   Účastníci vánočního workshopu si vyrábí svícen z jablka a sušeného ovoce.

Kontaktní osoba:
Andrea Netrvalová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
29.1.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne Zavřeno
Odpoledne Zavřeno

Zítra (Pátek)

zavřeno

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

1.5.2021

Řemesla pod Novohradskými horami

Tvrz Žumberk u Nových Hradů (374 01 Trhové Sviny)