Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Svět kostiček

Výstava Svět kostiček s edukačním programem pro školní a zájmové skupiny proběhla od 15. 5. do 8. 9. 2019.

Autorem putovní výstavy je Ing. arch. Petr Šimr známý též jako Peesko, který představil všem velkým i malým příznivcům stavebnice Lego mnoho modelů postavených z téměř 750 000 dílků.

Ve dvou výstavních sálech si děti prohlédly vybrané tovární sety kompletních edic např. Lego® City® ,

BrickHeadz, expozice s vodní tématikou, pohádkové postavy, sbírku edice modelů Model Team z konce 80. let a velkému zájmu se těšilo také město Lego Friends® Heartlake s vlakovým kolejištěm a pohyblivými exponáty. Ve výstavě byl pro děti k dispozici plnohodnotně vybavený dětský koutek ke stavění  ze třech sekcí kostek Lego® Bionicle, Lego® Duplo® i Classic – Basic.

Doprovodný edukační program byl zaměřen na rozvoj imaginace, jemné motoriky a kreativity žáků mateřských škol. V edukační místnosti si po skupinkách stavěli dle své fantazie nebo podle shlédnutých modelů.

 Žáci 1. a 2. stupně skládali krychli, poté měřítkem měřili její hranu a počítali její objem. Prakticky si tak vyzkoušeli získané znalosti z učiva matematiky.

Výstavu s edukačním programem navštívilo celkem 1166 dětí a 146 učitelů.

Děti si staví z lego kostiček podle své fantazie nebo podle shlédnutých modelů při edukačním programu.   Děti si staví z lego kostiček podle své fantazie nebo podle shlédnutých modelů při edukačním programu.

Děti si staví z lego kostiček podle své fantazie nebo podle shlédnutých modelů při edukačním programu.   Děti si staví z lego kostiček podle své fantazie nebo podle shlédnutých modelů při edukačním programu.

Kontaktní osoba:
Andrea Netrvalová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
8.10.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Úterý)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Středa)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

9.12.2022

František Doubek - Česká státnost

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)