Včelí den v Jihočeském muzeu

18. 11. 2017 naše muzeum navštívili milovníci včel, včelařství a včelích produktů.

Všichni návštěvníci si mohli prohlédnout výstavu Letem včelím světem, dokonce při komentované prohlídce jak pro dospělé, tak i pro děti. Nejen  prohlédnout, ale i osahat různé včelařské předměty a ochutnat některé včelí produkty. Hlavní doprovodný program se odehrával v edukačních sálech – ukázky výroby tradičních tlačených perníků z forem ,  dále pak tvoření svíček ze včelího vosku. Návštěvníci se mohli nejen dívat, ale i si tvoření vyzkoušet a některé výrobky zakoupit. Vedle výstavy byl připraven včelař ochoten odborně poradit  i nabídnout něco z produktů včeliček – med, medovinu, svíčky a výrobky pro podporu zdraví. V muzeu nechyběly ani tvořivé koutky pro nejmenší s vymalovánkami včelích motivů.

K dobré náladě a pohodě výrazně přispěla i kavárna v blízkosti výstavy, kde si lidé mohli odpočinout a pozvednout náladu u dobré kávy a zákusku.

Tato akce byla návštěvnicky velmi úspěšná, přišlo téměř 600 lidí. Prožili zde příjemný den a odcházeli spokojeni.

Návštěvníci si prohlíží výrobu voskových svíček.   Návštěvníci poslouchají výklad odborníka.

Návštěvníci si prohlížejí včelařské předměty.   Návštěvníci si vyrábí tradiční tlačené perníky z forem.

Zdeňka Chvojková
Událo se
14.12.2017

Dnes (Neděle)