Velká válka očima žáků a studentů aneb konec první světové války a České Budějovice za první republiky

Druhá historická konference žáků a studentů v Jihočeském muzeu ke dni Válečných veteránů se konala dne 13. 11. 2018.

Cílem konference byla prezentace vybraných českobudějovických žákovských projektů zpracovávajících nejrůznější témata Velké války a vzniku samostatného Československa. V Barokním sále Jihočeského muzea nechybělo krátké divadlo a různé doplňující výtvarné práce. Zazněli také příspěvky určené jako další inspirace pro vyučující.

Konference se zúčastnili žáci ZŠ Dukelská, ZŠ Pohůrecká, ZŠ O. Nedbala a studenti Gymnázia Česká.

Na závěr si účastníci mohli užít skupinovou prohlídku stálé expozice Příběh města České Budějovice nebo výstavy I. světová válka - Léta zkázy a bolesti.

Žáci základní školy O. Nedbala představují svůj projekt.

Andrea Mašková
Událo se
16.1.2019

Dnes (Úterý)