Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Kouzlo sběratelství

Dlouho očekávaná a připravovaná výstava Kouzlo sběratelství se návštěvníkům otevřela 12. 5. 2020. Součástí výstavy je i interaktivní edukační program „Čepele a střelný prach“.

Výstava představuje odborné i laické veřejnosti soukromé sbírky zbraní ve složení a rozsahu, v jakém dosud nebyly nikdy prezentovány a s největší pravděpodobností již nikdy veřejně prezentovány nebudou. Unikátnost tohoto výstavního projektu je dána seskupením několika soukromých sbírek doplněných o unikáty z depozitářů Jihočeského muzea. Výstava je obohacena o repliky zbraní, které návštěvníci rádi zkouší.

Během interaktivního edukačního programu se žáci dozvídají mnohé o vývoji zbraní, sběratelství militarií a kráse předmětů souvisejících s vojenstvím od gotiky až po divoký západ. V souvislosti s výstavou byl připraven i bohatý doprovodný program seminářů, přednášek a dalších akcí. Jejich realizace je v souvislosti s nařízeními vlády prozatím nejistá. Nahlédnout do této výstavy můžete na muzeum virtuálně.

Sběratelské skvosty z období třicetileté války.      Část výstavy Kouzla sběratelství věnovaná japonskému bojovému umění.     Ukázka japonské zbroje, oblečení a mečů.

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
21.10.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Čtvrtek)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Pátek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

9.12.2022

František Doubek - Česká státnost

Hlavní budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)