Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Otevření nové stálé expozice

Dne 17. 1. 2020 byla pro návštěvníky otevřena nová stálá expozice v druhém patře historické budovy Jihočeského muzea.

Dne 17. 1. 2020 byla pro návštěvníky otevřena nová stálá expozice v druhém patře historické budovy Jihočeského muzea.

Návštěvníci se v nové expozici seznamovali s přírodou, archeologií, geologií a národopisem jižních Čech. Výstava je koncipována tak, aby účastníka vtáhla do prostředí, kde bude postupně poznávat přírodu, historii  a probudila tak jeho touhu za poznáním. Expozice disponuje moderními audiovizuálními technologiemi a je určena všem věkovým kategoriím.  

Pro školy jsou  připraveny nové edukační programy k jednotlivým sekcím této expozice. Všechny programy doplňují interaktivní edukační pomůcky, aktivity a samozřejmě pracovní listy. Každý z programů je připraven pro skupinu velikosti běžného třídního kolektivu a trvá asi 60 minut.

Z důvodu nepříznivých okolností bylo od konce března až do května Jihočeské muzeum uzavřeno. Snažíme se tak přiblížit novou stálou expozici alespoň online formou na webových stránkách muzea v sekci „muzeum virtuálně.

Účastníci edukačního programu přírodověda při používání elektronické lupy.     Účastníci edukačního programu geologie zkoumají nerosty a minerály pod mikroskopem.     Účastnice edukačního programu národopisu si zkouší práci s máselnicí.  

Kontaktní osoba:
Lucie Líkařová
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
19.10.2020

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Středa)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Čtvrtek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

 

Pobočky

Historická budova Jihočeského muzea Historická budova Jihočeského muzea Muzeum koněspřežky Muzeum koněspřežky Tvrz Žumberk u Nových Hradů Tvrz Žumberk u Nových Hradů Památník Jana Žižky z Trocnova Památník Jana Žižky z Trocnova