Retrogaming. Počátky osobních počítačů u nás.

Výstava

Výstava "Retrogaming. Počátky osobních počítačů u nás" se konala od 3. 9. 2021 do 28. 11. 2021.

Tato zábavná interaktivní výstava byla zapůjčena z Regionálního muzea v Litomyšli a představila historii výpočetní techniky od počátků po polovinu 90. let 20. století.

Školní skupiny si v první části prohlédly vývoj domácího počítače a konzole, poznávaly počítačové hry i dobové herní časopisy.

Největší zájem však vzbudilo „pařanské doupě“ – herna s historickými počítači, herním automatem i moderními PC s emulátory – se stovkami her (např. Street Fighter II, Atari Flashback 6, Sinclair ZX Spectrum +2, Atari 1040 STE, Amiga, Commodore 64, DOS).

Tato krátkodobá výstava se těšila velkému zájmu a navštívilo ji celkem 587 dětí a učitelů.

Studenti si prohlížejí vývojové typy osobních počítačů.   Studenti hrají na herním automatu a historických počítačích.

Žáci hrají na historických osobních počítačích.   Žáci hrají na historických osobních počítačích.

Andrea Netrvalová
Událo se
27.1.2022

Dnes (Pondělí)