Program pro znevýhodněné návštěvníky Facebook Twitter Instagram

Století českých Vánoc

Vánoční výstavu bylo možno shlédnout od 23 listopadu 2018 do 6. ledna 2019.

V letošním roce nás výstava zavedla do různých domácností v průběhu 20. století.

Součástí výstavy byl tradičně edukační program. Děti při něm nahlédly do vánočních tradic, poznaly způsoby zdobení stromečků, různé dárky, ale i vybavení domácností. V druhé části programu mladší děti zdobily temperovými barvami připravený zvoneček na zavěšení, ti starší si zvoneček pro zavěšení museli připravit sami a poté si ho i ozdobili připravenými papírovými motivy. Další variantou bylo zdobení malého vánočního svícnu z přírodních materiálů.

Ve dnech  3., 4. a 6., prosince s dětmi  již tradičně pracovaly studentky SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Zdobily s návštěvníky připravené perníčky a vánoční svícny.

Na edukační programy přišlo celkem 63 školních skupin, tj. 1 526 žáků.

Žáci si zdobí keramický závěsný zvoneček v rámci edukačního programu.  Účastníci edukačního programu poslouchají výklad pedagoga.

Děti si vyrábí během edukačního programu malý vánoční svícen z přírodních materiálů.  Návštěvnice workshopu si zdobí perníčky.

Během workshopu si děti zdobí perníčky.   Děti si vyrábí během edukačního programu malý vánoční svícen z přírodních materiálů.

Děti si vyrábí tradiční svícen z chvojí v rámci edukačního workshopu.    Hotové vánoční svícny účastníků edukačního workshopu.

Kontaktní osoba:
Andrea Mašková
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
11.1.2019

Sdílet na FacebookSdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Dnes (Sobota)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Neděle)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí