Velikonoční putování

VzděláváníUdálo seVelikonoční putování

Velikonoční putování

Velikonoční výstava spolu s edukačním programem pro školy proběhla od 29.3. do 24.4. 2019.

Výstava byla rozložena do tří částí. V první části výstavy se mohli návštěvníci seznámit s různými podobami Velikonoc ve světě. V dalším sálu byly vystaveny nejrůznější předměty, které připomínaly poslední dny života Ježíše Krista. Zajímavá byla i plastika řezbáře Jiřího Burgera nazvaná Procesí, která přibližovala typický velikonoční zvyk – poutě. Návštěvníci se mohli seznámit s některými místy v jižních Čechách, kam tyto poutě v době Velikonoc směřují. V poslední části výstavy si mohli velcí, ale především malí návštěvníci zahrát jarní hry, které byly tradiční (kuličky, koulení vajec po hrábích nebo honění káči).

Protože jsou Velikonoce považovány také jako svátky jara, v edukačním programu si žáci jeden jarní symbol připravili. Z krepového papíru, polystyrenových kuliček, drátku a lepidla si vytvořili jarního ptáčka. Zda to byla vlaštovka, skřivan či drozd, to už bylo zcela na každém tvůrci. Na tabuli v edukační místnosti se děti prostřednictvím velkých barevných obrázků seznámily s nejčastějšími druhy stálých a tažných ptáků žijících u nás. Ptáček mohl posloužit jako jarní zápich do květináče nebo jako jarní dekorace na větev do vázy.

Ve dnech 9., 10. a 11. dubna s žáky tvořili studenti  SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v rámci tradičních velikonočních .workshopů. V přízemí budovy Jihočeského muzea voněly v těchto dnech upečené Jidáše. Účastníci si z workshopu odnášeli velikonoční dekorace v podobě věnečků.

Edukačních aktivit se zúčastnilo 993 žáků se svými učiteli.

V sobotu 6. dubna se v rámci velikonoční výstavy konal Velikonoční den pro celou rodinu. Děti si ve tvořivé dílně vyráběly brož z filcu na tričko nebo dekorace technikou quillingu. Často se k dětem v dílně připojili i rodiče a prarodiče.

Součástí Velikonočního dne byly i ukázky lidových tvůrců, pletení pomlázek a komentované prohlídky. Přišlo 296 návštěvníků.

 

     

 

Kontaktní osoba:
Andrea Mašková
sekce:
Událo se
Datum zveřejnění:
6.6.2019

Sdílet na FacebookSdílet na Google+Sdílet na TwitterSdílet na LinkedInPoslat odkaz emailemVytisknout tuto stránku

Otevírací
doba
Vstupné

Dnes (Středa)

Dopoledne 9.00 - 12.00
Odpoledne 12.00 - 17.30

Zítra (Čtvrtek)

9.00 - 12.00
12.00 - 17.30

Celá otevírací doba

Kalendář akcí

Nejbližší akce

3.10.2020

Houby Blanského lesa a jižního Předšumaví (fotografická výstava)

Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
16.10.2020

ZRUŠENO!!! MUZEJNÍ NOC 2020

Hlavní historická budova Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice)
17.10.2020

Archeoskanzen Trocnov - Mezinárodní den archeologie a Zvonařství ve středověku a dnes

Památník Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany)