Výstava orchidejí a sukulentů 2020

Oblíbený edukační program již osmnácté tradiční výstavy orchidejí, kaktusů, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu probíhal od 14. 2. 2020 do 23. 2. 2020.

Počátkem jara se mohli malí i velcí návštěvnici potěšit bezpočtem barevných květů orchidejí, sukulentů a masožravých rostlin a přenesli se tak na malý okamžik do prostředí tropického pralesa. Tento zážitek navíc doplnila ukázka drobných obratlovců, například terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Při edukačním programu se žáci dozvěděli zajímavosti ze života fauny a zejména flóry tropů, subtropů a také o orchidejích v naší přírodě. Součástí programu byla i výtvarná aktivita. Výsledkem byl malý kaktus z oblázku v malém květináčku. Součástí výstavy byl také květinový workshop, který probíhal ve spolupráci se SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnickou a Jazykovou školu s právem státní jazykové zkoušky. Pod dozorem zkušené lektorky si účastníci vytvořili orchidejové aranžmá se zdobeným květináčem a květinový náramek.

Edukační program navštívilo 401 žáků.

Účastníci edukačního programu při výtvarné aktivitě.    Malý účastník programu si vyrábí kaktus z oblázku v rámci výtvarné aktivity edukačního programu.

Lucie Líkařová
Událo se
20.10.2020

Dnes (Pátek)