Výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

VzděláváníUdálo seVýstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

Výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

Od 16. 2. do 25. 2. 2018 proběhla již tradiční výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu.

Milovníci exotických rostlin se ještě v zimním období mohli kochat krásnými květy převážně tropických rostlin. Součástí výstavy byl pro školní skupiny připraven edukační program Svět orchidejí a sukulentů.

Žáci se zde seznámili s výtvarnou technikou quilling. Hlavním materiálem jsou zde papírové proužky stočené quillingovým perem do spirálky a poté prsty různě tvarované.

Pro menší děti jsme spirálky připravili a děti je mohly rovnou tvarovat a lepit na papírový podklad.

Většina dětí si touto technikou vyrobila vlastní kytičku různé barvy. Starší děti si papírový proužek vyrobily samy a vytvářely nejen květiny, ale i jiné obrazce.

Na edukační program přišlo 15 školních skupin, tj. 404 žáků se svými učiteli.

Andrea Mašková
Událo se
13.3.2018

Dnes (Pondělí)