Výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu

Od 16. 2. do 25. 2. 2018 proběhla již tradiční výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu.

Milovníci exotických rostlin se ještě v zimním období mohli kochat krásnými květy převážně tropických rostlin. Součástí výstavy byl pro školní skupiny připraven edukační program Svět orchidejí a sukulentů.

Žáci se zde seznámili s výtvarnou technikou quilling. Hlavním materiálem jsou zde papírové proužky stočené quillingovým perem do spirálky a poté prsty různě tvarované.

Pro menší děti jsme spirálky připravili a děti je mohly rovnou tvarovat a lepit na papírový podklad.

Většina dětí si touto technikou vyrobila vlastní kytičku různé barvy. Starší děti si papírový proužek vyrobily samy a vytvářely nejen květiny, ale i jiné obrazce.

Na edukační program přišlo 15 školních skupin, tj. 404 žáků se svými učiteli.

Účastníci edukačního programu vyrábí květiny pomocí techniky quilling.   Návštěvníci si prohlížejí vystavené rostliny.

Andrea Mašková
Událo se