WORKSHOP PLETENÍ KOŠÍKŮ Z VRBOVÉHO PROUTÍ

Akce proběhla o víkendu 10. a 11. března 2018

Celodenního workshopu pletení košíků z vrbového proutí se zúčastnilo ve dvou dnech 29 lidí. Zájemci o toto lidové řemeslo se sešli v 9 hodin v přednáškovém sále Jihočeského muzea a v pilné práci setrvali až do 16 hodin odpoledne. Vlastníma rukama si každý účastník upletl svůj košík, který si pak odnesl domů. Workshop vedl Jan Smrt, držitel Ceny hejtmana Jihočeského kraje za zachování a rozvoj lidových tradic z r. 2015. Kdo si košík zkusil uplést, poznal, že to vůbec není jednoduché a že z této práce hodně bolí ruce. Ale vlastnoručně upletený košík byl pro každého radostnou odměnou.

Zdeňka Chvojková
Událo se
22.3.2018

Dnes (Středa)